Profesionáli spod Zobora súčasťou programu školy v prírode


Profesionáli spod Zobora súčasťou programu školy v prírode

Dňa 12. a 14. marca 2024 zrealizovali príslušníci 11. brigády vzdušných síl Nitra prezentáciu a statickú ukážku výzbrojných a výstrojných súčiastok pre 70 študentov Strednej priemyselnej školy strojníckej a elektrotechnickej z Nitry.


Prezentácia prebiehala v chatovej oblasti pod Gýmešom, v rámci pobytu školy v prírode, ako jeden z náučných programov pre žiakov 3. ročníka. Profesionáli spod Zobora si pre žiakov pripravili veľa nových, zaujímavých informácií, týkajúcich sa nielen súčasnej doby a histórie brigády, ale aj zážitkov z misií na Cypre.

Popri získavaných informáciách si mohli žiaci bližšie pozrieť prierezy dlhej a krátkej ručnej zbrane, prenosný systém protivzdušnej obrany 9K38 IGLA, balistickú ochranu, akou je nosný modulárny systém, ochrannú prilbu a komunikačný prostriedok - HARRIS. Prezentácia bola ukončená besedou a voľnou diskusiou o možnostiach vstupu do ozbrojených síl. Pre žiakov to bol dych berúci zážitok, z ktorého si odniesli nielen nové poznatky a vedomosti, ale aj odhodlanie stať sa v budúcnosti jedným z NÁS!


foto1foto1foto1foto1

Autor: 11bmil.sk , Foto: 11bmil.sk - Dátum: 03.04.2024
Čítanosť: 2077
Verzia pre tlač

Skočiť na menu