Slávnostné odovzdanie a prevzatie funkcie veliteľa 22. mechanizovaného práporu


Slávnostné odovzdanie a prevzatie funkcie veliteľa 22. mechanizovaného práporu

       Príslušníci 22. mechanizovaného práporu Michalovce sa 27. marca 2024 počas slávnostného ceremoniálu odovzdania a prevzatia funkcie rozlúčili s veliteľom práporu podplukovníkom Petrom Pavlikom, ktorý dňom 31. marca 2024 ukončuje štátnu službu po takmer 30-tich rokoch strávených v Ozbrojených silách. Dňom 1. apríla 2024 prevezme funkciu podplukovník Anton Novotný.

       Slávnostný ceremoniál začal podaním hlásenia veliteľovi 2. mechanizovanej brigády brigádnemu generálovi Róbertovi Kecsőmu. Po prečítaní personálnych rozkazov sa uskutočnil samotný slávnostný akt – symbolické odovzdanie a prevzatie bojovej zástavy útvaru medzi bývalým a nastupujúcim veliteľom.

       „Som si vedomý, že byť veliteľom nie je ľahké, no napriek tomu si myslím, že ste túto profesionálnu výzvu zvládli so cťou a za to Vám patrí uznanie a vďaka,“ povedal vo svojom príhovore veliteľ 2.mb. Odchádzajúci veliteľ vyslovil vďaku všetkým profesionálnym vojakom a zamestnancom za podporu, spoluprácu a skúsenosti, ktoré nadobudol počas pôsobenia u práporu.

       Nastupujúcemu veliteľovi prajeme, aby pokračoval v úspešnom plnení nových úloh, pevné zdravie, rodinnú podporu a veľa správnych rozhodnutí.


Slávnostné odovzdanie a prevzatie funkcie veliteľa 22. mechanizovaného práporuSlávnostné odovzdanie a prevzatie funkcie veliteľa 22. mechanizovaného práporuSlávnostné odovzdanie a prevzatie funkcie veliteľa 22. mechanizovaného práporu

Autor: 22.mpr , Foto: 22.mpr - Dátum: 28.03.2024
Čítanosť: 2317
Verzia pre tlač

Skočiť na menu