Návšteva Vrchného veliteľa Spojeneckých síl v Európe v 81. krídle Sliač


Návšteva Vrchného veliteľa Spojeneckých síl v Európe v 81. krídle Sliač

Dňa 27. marca 2024 navštívila 81. krídlo Sliač delegácia vrchného veliteľa Spojeneckých síl NATO v Európe (SACEUR), vedená generálom Christopherom G. Cavolim.

V priestoroch letiska 81. krídla Sliač vzácnu návštevu privítal náčelník Generálneho štábu OS SR generál  Daniel Zmeko, zástupca náčelníka Generálneho štábu OS SR  generálporučík  Ľubomír Svoboda a veliteľ 81. krídla Sliač plukovník František Pytlík.

Po oficiálnom privítaní sa delegácia s generálom Christopherom G. Cavolim presunula do Centra výcviku Lešť, kde navštívil Mnohonárodné bojové zoskupenie NATO v sprievode veliteľa jednotky plukovníka Petra Blechu.

Následne v popoludňajších hodinách sa v priestoroch 81. krídla Sliač uskutočnilo pracovné stretnutie, po skončení ktorého sa SACEUR generál Christopher G. Cavoli podpísal do kroniky 81. krídla Sliač.

Priebeh návštevy a samotného stretnutia sa niesol vo veľmi priateľskej atmosfére.


Návšteva Vrchného veliteľa Spojeneckých síl v Európe v 81. krídle SliačNávšteva Vrchného veliteľa Spojeneckých síl v Európe v 81. krídle SliačNávšteva Vrchného veliteľa Spojeneckých síl v Európe v 81. krídle SliačNávšteva Vrchného veliteľa Spojeneckých síl v Európe v 81. krídle SliačNávšteva Vrchného veliteľa Spojeneckých síl v Európe v 81. krídle SliačNávšteva Vrchného veliteľa Spojeneckých síl v Európe v 81. krídle SliačNávšteva Vrchného veliteľa Spojeneckých síl v Európe v 81. krídle SliačNávšteva Vrchného veliteľa Spojeneckých síl v Európe v 81. krídle SliačNávšteva Vrchného veliteľa Spojeneckých síl v Európe v 81. krídle SliačNávšteva Vrchného veliteľa Spojeneckých síl v Európe v 81. krídle SliačNávšteva Vrchného veliteľa Spojeneckých síl v Európe v 81. krídle SliačNávšteva Vrchného veliteľa Spojeneckých síl v Európe v 81. krídle SliačNávšteva Vrchného veliteľa Spojeneckých síl v Európe v 81. krídle SliačNávšteva Vrchného veliteľa Spojeneckých síl v Európe v 81. krídle SliačNávšteva Vrchného veliteľa Spojeneckých síl v Európe v 81. krídle Sliač

Autor: zam. Vladimíra Tereňová , Foto: zam. Vladimíra Tereňová - Dátum: 27.03.2024
Čítanosť: 5279
Verzia pre tlač

Skočiť na menu