Preskocit navigáciu

Príslušníci brigády plnia úlohy v súvislosti s koronavírusom


Príslušníci brigády plnia úlohy v súvislosti s koronavírusom

Na základe rozhodnutia vlády o vyhlásení mimoriadnej situácie pre ohrozenie verejného zdravia ochorením COVID-19 sú Ozbrojené sily SR pripravené okamžite nasadiť podľa aktuálnych potrieb profesionálnych vojakov a potrebné prostriedky na plnenie stanovených úloh.
Na Slovensko bolo v súvislosti s uvedenou situáciou dňa 25. marca 2020 dovezených 74 ton zdravotníckeho materiálu. S jeho vykladaním v priestoroch bratislavského letiska a následnou prepravou do priestorov Správy štátnych hmotných rezerv SR pomáhali profesionálni vojaci z Brigády bojového zabezpečenia Trenčín. Pod vedením hlavných funkcionárov brigády a za odbornej koordinácie príslušníkov oddelenia plánovania logistiky a vojenskej dopravy veliteľstva brigády bolo na plnenie úlohy nasadených 20 profesionálnych vojakov z Práporu logistiky Hlohovec. Príslušníci útvaru zabezpečili prevoz zdravotníckeho materiálu z Bratislavského letiska pomocou vyčlenenej techniky (7ks Tatra 815 a 3ks AKTIS) a jeho následné vykladanie v priestoroch štátnych hmotných rezerv Slovenskej republiky. Všetci zúčastnení profesionálni vojaci preukázali schopnosť okamžitej reakcie k plneniu požadovaných úloh. Za kvalitne vykonanú prácu im poďakoval veliteľ brigády plukovník generálneho štábu Ján Bujňák a zároveň vyjadril presvedčenie, že aj ostatné úlohy, ktoré budú stanovené pre našich príslušníkov v súvislosti s aktuálnou situáciou budú splnené na minimálne tak kvalitnej úrovni.
Príslušníci brigády plnia úlohy v súvislosti s koronavírusomPríslušníci brigády plnia úlohy v súvislosti s koronavírusomPríslušníci brigády plnia úlohy v súvislosti s koronavírusomPríslušníci brigády plnia úlohy v súvislosti s koronavírusomPríslušníci brigády plnia úlohy v súvislosti s koronavírusomPríslušníci brigády plnia úlohy v súvislosti s koronavírusom

Autor: kpt. Ing. Jana BLAHOVÁ - Dátum: 27.03.2020
Čítanosť: 5515
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share