Preskocit navigáciu

Srdcom zdravotník


Srdcom zdravotník

Michalovské obväzisko opäť dokazuje, že nie len na vojenských cvičeniach je hodnotené známkou „výborný“.

V súvislosti so šíriacim sa ochorením Covid-19 (tzv. koronavírus) je po vyhlásení núdzového stavu z 13. marca 2020 v pohotovosti aj obväzisko 22. mechanizovaného práporu Michalovce (ďalej len „22.mpr“). Zdravotníci a celý tím obväziska začali s dezinfekciou priestorov celého práporu bezprostredne po jeho vyhlásení. Taktiež vykonávajú rôzne hygienické poučenia a kontroly zdravotného stavu personálu kuchyne práporu.

Zdravotníci obväziska boli 18. marca 2020 nasadení aj „do prvej línie“. Za prísnych bezpečnostných podmienok – v špeciálnych ochranných oblekoch, s rúškami a okuliarmi, odobrali biologický materiál 22 profesionálnym vojakom vracajúcim sa z mierovej misie UNFICYP, Cyprus, ktorý bol následne zaslaný do serologickej banky v Bratislave. Vojaci boli po prílete z misie okamžite umiestnení do 14-dňovej karantény v divíznej chate na Zemplínskej Šírave, kde je neustále zabezpečené monitorovanie ich zdravotného stavu.

A toto je len jeden z príkladov, že zdravotníci 22.mpr sú dennodenne vystavovaní nebezpečenstvu nákazy, no napriek tomu sú odhodlaní pomáhať tam, kde je to nevyhnutné.


Srdcom zdravotník

Autor: Obväzisko 22.mpr - Dátum: 27.03.2020
Čítanosť: 5313
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share