Preskocit navigáciu

Podpora duchovnej služby profesionálov v prvej línii


Podpora duchovnej služby profesionálov v prvej línii

Na veľkonočný utorok navštívil starší kaplán 22. mechanizovaného práporu (22.mpr) Michalovce kapitán Ján Čupalka príslušníkov 22.mpr Michalovce a Práporu ISTAR Prešov, ktorí plnia úlohy výpomoci pri zabezpečení karantény v obci Žehra a Bystrany.

Počas pastoračnej návštevy sa vojenský duchovný v mieste nasadenia osobne stretol so zdravotníkmi rozvinutého obväziska pri obci Žehra, s členmi tímu novovznikajúceho obväziska v internátnom dome v Krompachoch ako aj s hlavným lekárom Ozbrojených síl SR (OS SR) brigádnym generálom Vladimírom Lengvarským. Samozrejme, plnenie služobných úloh neumožnilo staršiemu kaplánovi zájsť za všetkými nasadenými vojakmi, avšak s mnohými je v telefonickom kontakte. Na záver pastoračnej návštevy kapitán Čupalka dodal: „Na každom mieste som videl profesionálne odvedenú prácu. Aj napriek tomu, že úlohy, ktoré musia plniť sú náročné, zvládajú ich veľmi dobre.“

Uvedené stretnutie vojenského duchovného s profesionálnymi vojakmi, ktorí plnia úlohy v súvislosti s pandémiou COVID-19 nebolo jediné a ani posledné. Michalovský duchovný má v úmysle takto pravidelne vycestovávať za vojakmi do terénu. Okrem takýchto pastoračných návštev pracuje v skupine prvého kontaktu s civilným obyvateľstvom.

Ani ostatní vojenskí duchovní neostávajú bokom. Počas Veľkonočných sviatkov sa stretli s vojakmi, ktorí plnili úlohy asistencie Policajnému zboru SR. Spolu s ďalšími príslušníkmi podporného personálu OS SR hľadajú možnosti a spôsoby ako byť v tejto dobe nápomocní profesionálnym vojakom a ich rodinám ako aj civilnému obyvateľstvu. Podrobnejšie o činnosti vojenských duchovných v súvislosti s pandémiou sa môžete dočítať na webových stránkach: www.ordinariat.sk a www.ustreps.sk.


Podpora duchovnej služby profesionálov v prvej líniiPodpora duchovnej služby profesionálov v prvej línii

Autor: Ordinariát OS SR , Foto: autor - Dátum: 16.04.2020
Čítanosť: 15556
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share