Preskocit navigáciu

Súťaž o najlepšieho delostrelca PS OS SR


Súťaž o najlepšieho delostrelca PS OS SR  

V dňoch 28.4.- 3.5.2019. sa uskutočnil v priestoroch odboru Simulačných technológií Centra výcviku Lešť, už 9. ročník súťaže o najlepšieho delostrelca Pozemných síl OS SR.  Z celkového počtu 32 súťažiacich bolo 15  delostrelcov z 1. mb Topoľčany, 14 delostrelcov z 2. mb Prešov a 3  príslušníci Armády Českej republiky  z 13. delostreleckého pluku Jince.

      Cieľom súťaže, bolo prehĺbenie vedomosti  v oblasti streľby a riadenia paľby, preverenie stavu ich odborných spôsobilostí pre plnenie palebných úloh. Samotná súťaž sa skladala z dvoch kôl,  z teoretickej a praktickej časti. Po vyhodnotení teoretickej časti, 15 najlepších súťažiacich postúpilo do druhého kola a malo tak možnosť zabojovať o titul „Najlepšieho delostrelca Pozemných síl OS SR za výcvikový rok 2019 “. Na základe dosiahnutých výsledkov rozhodcovská komisia určila poradie súťaže takto:

1. miesto -  nadporučík  Marcel LEFEROVIČ, shdo Michalovce/ 2. mb Prešov

2. miesto – kapitán  Jaroslav KRIŠ, shdo Michalovce / 2. mb Prešov

3. miesto -  kapitán  Peter KALNA, rmo Rožňava/ 1. mb Topolčany

 Putovný pohár veliteľa Pozemných síl OS SR víťazovi odovzdal náčelník delostrelectva  plukovník Pavol BARANČÍK a náčelník odboru bojovej prípravy Pozemných síl  OS SR  plukovník Štefan ACSAI, ktorí súťažiacim blahoželali k dosiahnutým výsledkom a zároveň poďakovali organizátorovi súťaže – podplukovníkovi Ing. Romanovi BOBAĽOVI za výbornú prípravu a samotnú organizáciu 9. ročníka delostreleckej súťaže.


Súťaž o najlepšieho delostrelca PS OS SRSúťaž o najlepšieho delostrelca PS OS SRSúťaž o najlepšieho delostrelca PS OS SRSúťaž o najlepšieho delostrelca PS OS SRSúťaž o najlepšieho delostrelca PS OS SRSúťaž o najlepšieho delostrelca PS OS SRSúťaž o najlepšieho delostrelca PS OS SRSúťaž o najlepšieho delostrelca PS OS SRSúťaž o najlepšieho delostrelca PS OS SRSúťaž o najlepšieho delostrelca PS OS SRSúťaž o najlepšieho delostrelca PS OS SRSúťaž o najlepšieho delostrelca PS OS SRSúťaž o najlepšieho delostrelca PS OS SRSúťaž o najlepšieho delostrelca PS OS SRSúťaž o najlepšieho delostrelca PS OS SR

Autor: shdo , Foto: shdo - Dátum: 03.05.2019
Čítanosť: 4865
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share